Ławki Chopinowskie z NFC i kodami QR.

Data dodania: 2014-12-19 09:05

Do Warszawy powróciły multimedialne ławki, które przygotowano z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Po pięciu latach funkcjonowania na specjalnie przygotowanym szlaku multimedialnym w stolicy, ławki przeszły niezbędną modernizację i zyskały bardziej zaawansowaną technikę.  Wystarczy zeskanować umieszczony na nich kod QR lub odczytać tag NFC, by uzyskać dostęp do aplikacji chopinowskiej oraz specjalnie przygotowanej strony internetowej.

W ławki wbudowano głośniki ipodświetlono włączniki do odtwarzania muzyki. Każda z ławek odtwarza inną kompozycję Fryderyka Chopina. Innymi słowy: muzyka jest uzależniona od lokalizacji. Po modernizacji głośniki nowej generacji mają grać lepiej i głośniej: mamy większe szanse dobrze usłyszeć nagrania mimo miejskiego hałasu.

Multimedialne ławki rozstawiono na szlaku, który rozpoczyna się od Łazienek Królewskich, a kończy na Placu Krasińskiego. Można je znaleźć m.in. na ul. Miodowej, Koziej, a także przy Konserwatorium Muzycznym, Pałacu Saskim oraz przy Kościele św. Krzyża.

źródło: lokalizacja.info