2015-09-16 08:35

"Naklejki z QR-kodem mają pojawić się na wszystkich poznańskich taksówkach do końca roku. Zostaną one naklejone w widocznym miejscu - na szybie prawych, tylnych drzwi, obok cennika. Znajdzie się na nich nazwa projektu, która brzmi: "Zapytaj, POZNAJ odpowiedź". W tej nazwie zawiera się cała idea wprowadzenia QR-kodów, które mają ułatwić życie klientom i zespołom kontrolującym taksówki, ale także samym taksówkarzom.

QR-kody mają ułatwić życie klientom i zespołom kontrolującym taksówki, ale także samym taksówkarzom." Czytaj więcej: www.gloswielkopolski.pl

 

2015-09-02 08:23

"Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej podjął inicjatywę umieszczania w miejscach pamięci wojennych i powstańczych zmagań swych żołnierzy – na pomnikach, kopcach, obeliskach, tablicach pamiątkowych ­– plakietek z kodem QR. Zawierają one opisy walk, a na płytach grobów żołnierzy AK – ich biogramy."

Z lewej strony plakietki znajduje się symbol Polski Walczącej, powstańcza kotwica na tle biało-czerwonej flagi; z prawej strony widnieje kod QR. Po zeskanowaniu kodu, na telefonie czy tabelcie wyświetlają się informacje o oddziale lub żołnierzu, w postaci wykazu o rozwijanej zawartości – kod QR zawiera adres podstrony na której znajduje się opis. Oprócz informacji w języku polskim dostępne są także informacje w języku angielskim, zarówno w postaci tekstowej, jak i dźwiękowej.

źródło: culture.pl
2015-08-28 08:59

24 sierpnia NBP w specjalny sposób upamiętni sześćsetną rocznicę urodzin Jana Długosza. Z tej okazji do sprzedaży trafi kolekcjonerski banknot z podobizną tego legendarnego historyka i kronikarza. Na banknocie pojawi się kod QR, dzięki któremu użytkownicy urządzeń mobilnych będą mogli zalogować się do specjalnego serwisu prowadzonego przez NBP, gdzie umieszczono informacje na temat technologii zastosowanych przy produkcji banknotu.

"To pierwszy banknot wydrukowany na papierze umożliwiającym zastosowanie techniki grawerowania laserowego oraz zawierający kod dwuwymiarowy typu 2D wykonany tą techniką – mówi Barbara Jaroszek, zastępca dyrektora departamentu emisyjno-skarbcowego NBP. Banknot zaprojektował Andrzej Heidrich. Jego nakład to 30 tys. sztuk a cena emisyjna – 72 złote. Sprzedaż będzie prowadzona w oddziałach okręgowych NBP oraz przez sklep internetowy NBP „Kolekcjoner”."

źródło: www.cashless.pl
2015-08-20 14:16

"Miasto Gdańsk oraz Gdańska Organizacja Turystyczna zapraszają do udziału w miejskiej grze geocachingowej „Szukajcie, a zwiedzicie”. Nowatorska gra opiera się na zasadach geocachingu, wykorzystuje Hot-Spoty miejskiego Internetu GD@ŃSKwifi oraz tabliczki z kodami QR do aplikacji mobilnej gdansk4u."

Wszystkie szczegółowe informacje na temat gry znajdziecie tutaj: www.gdanskwifi.pl/gra-geocaching

2015-08-14 09:10

"Dla wszystkich zmodernizowanych i technologicznie obeznanych..." t-shirty i bluzy z QR kodami Rezistyle.

 

źródło: sklep.rezigiusz.pl

Strony