Zeszyty z QR kodami. Projekt crowdfundingowy.

Data dodania: 2015-05-07 09:19

Na portalu wspieram.to można wesprzeć projekt edukacyjny prostalekcja.pl, który ma na celu "przywrócenie" zeszytom funkcji edukacyjnej:

"Zeszyt jako pomoc naukowa?

Zeszyt szkolny jest naturalnym nośnikiem wiedzy, a dzisiaj niemal zaniedbanym. Nasi poprzednicy mieli tego świadomość — jeszcze nie tak dawno okładki były wykorzystywane głównie do tego celu. Zarówno nasi rodzice jak i nieraz my sami mieliśmy okazję korzystać z prostych, beżowych zeszytów z polskimi zabytkami, roślinami lub postaciami historycznymi. Ten pomysł chcemy przywrócić.

Okładka zeszytu to wiedza przekazana w sposób lekki, łatwy i przyjemny. Zdjęcie postaci, ważne daty z życiorysu oraz podstawowe informacje, dokonania, dla których warto o nich pamiętać.

Internet? Też mi nowość...

Zeszyt ma swoje uzupełnienie — stronę internetową. Zeszyt zachęca, by dowiedzieć się czegoś więcej i od razu daje taką możliwość. Na każdej okładce widnieje QR-code, który kieruje do strony internetowej. W każdej chwili, za pomocą darmowej aplikacji w smartfonie można odczytać kod QR-code i przenieść się do historii danej postaci. Każdy może go wykorzystać. Także kolega z ławki :-). "

Więcej dowiecie się z tego filmu: 

źródło: wspieram.to/prostalekcja;