Qr kody pomogą odnależć zaginionych.

Data dodania: 2011-05-23 10:11

ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych wprowadziła fotokody do plakatów z wizerunkiem osób zaginionych. Dwuwymiarowy kod kreskowy można pobrać telefonem komórkowym, a następnie przesłać znajomym. Fotokod pojawił się na plakatach ITAKI, aby ułatwić rozpowszechnianie informacji o zaginionych, a tym samym zwiększyć skuteczność poszukiwań.

W fotokodach zaszyte są podstawowe dane na temat osoby zaginionej i link do strony internetowej fundacji. Po zeskanowaniu kodu telefonem, możemy zapisać w telefonie informację o zaginionym oraz link do strony www.zaginieni.pl, gdzie znajduje się pełen komunikat o zaginięciu.

Nowy plakat ITAKI ma zmienioną szatę graficzną, większe zdjęcie osoby zaginionej oraz jest generowany w formie pliku PDF, który pobiera się na komputer użytkownika. Taki plik można łatwo wydrukować oraz przesłać jako załącznik mailem.

Plakaty z komunikatem o osobie zaginionej to jedno z podstawowych narzędzi poszukiwawczych, jakie ITAKA oferuje rodzinom i bliskim osób zaginionych. Plakaty można wydrukować ze strony www.zaginieni.pl. Aby wygenerować plakat należy wyszukać zaginionego w Bazie danych osób zaginionych i NN, następnie wejść na podstronę z informacją o danej osobie zaginionej i kliknąć „Wydrukuj plakat”.