2013-08-28 12:14:46

Bestseller znanej pisarki za darmo. Wystarczy zeskanować QR kod z plakatu

W połowie sierpnia wystartowała kampania promująca najnowszy e-book amerykańskiej autorki bestsellerów Jodi Picoult "To, co zostało". AMS i Publio wraz z Wydawnictwem Prószyński Media przygotowały także specjalną akcję. Skanując QR kod umieszczony na plakacie na przystankach autobusowych można otrzymać za darmo poprzednią książkę poczytnej autorki.
 
Kampania prowadzona jest na 200 wiatach przystankowych w Warszawie, Krakowei, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście. Akcja cieszy się sporą popularnością. Tylko przez pierwsze dwa dni jej trwania ponad połowa skanujących kod pobrała następnie książkę z internetu.

źródło: kultura.gazeta.pl

2013-08-19 11:15:45

Nowoczesna rzeźba z QR kodami

Niestety nie udało się zeskanować QR kodów, więc nie wiemy gdzie kierują :(

źródło: instagram.com

2013-08-14 08:45:53

QR kody przeciwko palaczom

Miasto Hsinchu znajdujące się w północnej części Tajwanu postawiło sobie za cel ochronę zdrowia swoich mieszkańców poprzez ograniczenie ekspozycji na bierne palenie. Tamtejszy urząd do spraw zdrowia wyznaczyły ponad 5000 publicznych miejsc w przestrzeni otwartej (w budynkach palenie jest nielegalne), w których obowiązuje zakaz palenia. Każde z tych miejsc oznaczone jest unikalnym QR kodem, które mają służyć do zgłaszania wszelkich przypadków złamania zakazu palenia. Unikalne QR kody mają ułatwić szybką identyfikację miejsca, w którym kod został zeskanowany.

Poczucie obywatelskiego obowiązku czasem może nie wystarczyć, więc władze motywują mieszkańców
Hsinchu możliwością wygrania iPada - losowanie odbywa się codziennie . Jeśli ktoś nie jest zainteresowany nagrodą, zgłoszenie może wysłać anonimowo.

Wysłannicy urzędu do spraw zdrowia będą odwiedzać miejsca, z których przychodzić będzie najwięcej zgłoszeń, aby upominać lub karać grzywną nieposłusznych mieszkańców.

Znak zakazu palenia (zdjęcie z telewizyjnych wiadomości)

Mapa miejsc, gdzie obowiązuje zakaz palenia.

źródło: www.2d-code.co.uk

2013-08-12 15:30:46

Człowiek QR kod ;)

Takie przebranko

www.distilleryimage4.ak.instagram.com