2013-11-20 15:12:03

Samochód w QR kody

źródło: www.pinterest.com

2013-11-19 10:05:43

Video znaczki z QR kodem. Super pomysł australijskiej poczty.

Australijska poczta przygotowała ciekawy projekt związany z gwiazdkową tradycją. Wysyłając przesyłkę, możemy umieścić obok znaczka fotokod QR z załączonym filmikiem video.

Nadawca może przykleić na list czy paczkę tzw. „Video Stamp”, czyli znaczek z kodem QR, który zakoduje filmik przez specjalna aplikację.  Filmik może trwać do 15 sekund i zobaczymy go na ekranie swojego urządzenia po zeskanowaniu QR kodu.

Odbiorcy mogą odczytać wiadomość do 90 dni od jej nagrania, a jeśli nie posiadają smartfona lub tabletu, to mogą zalogować się na stronie internetowej, by dowiedzieć się więcej na temat wysyłki i znaczka. Video znaczkiem można dzielić się również w portalach społecznościowych (Facebook, Twitter i Google+) lub przesłać mailem. Usługa jest bezpłatnym dodatkiem australijskiej poczty do serwisów Express Post i Express Courier International, aż do końca okresu świątecznego. Apka „The Australia Post Video Stamp” została przygotowana dla urządzeń z iOS i Androidem.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku: 

źródło: tabliczni.pl

2013-11-13 08:36:46

"List miłosny" zakodowany w QR kodzie. Czemu nie?

Zeskanujcie kod, żeby sprawdzić treść liściku od żony Pana Arona

https://twitter.com/aaronlerch/status/397890658326700032/photo/1

2013-11-04 12:03:34

QRoss Stitch - wystawa w Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie

W Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie odbył się wernisaż wystawy Eleonory Anzini pt.: "QRoss Stitch" (QR kod haft krzyżykowy). QRoss stitch jest projektem, który łączy w sobie tradycję i innowacyjność. Projekt Eleonory Anzini łączy tradycyjne rękodzieło z nowoczesną technologią. Wyhaftowany haftem krzyżykowym QR kod odsyła do wiadomości, którą artystka zostawiła dla nas w Internecie. Kod można odczytać na każdym telefonie posiadającym aplikację odkodowującą. Haft, wykonany ręcznie, ścieg przy ściegu, przypomina raster używany w druku i jest tkanym kodem, matrycą wiadomości.

źródło: kultura.wm.pl, wbp.olsztyn.pl