2014-08-22 09:29:46

Zeskanuj QR kod i adoptuj czworonoga

IKEA pomaga bezdomnym psom i kotom w ramach akcji "Pokochaj".  W katowickim sklepie IKEA pojawiły się naturalnych rozmiarów wydruki psów i kotów, które czekają na adopcję. Każdy ze zwierzaków ma na obroży indywidualny QR kod, dzięki któremu można dowiedzieć się więcej na jego temat oraz zgłosić do adopcji . Wydruki zostały porozstawiane w pokazowych wnętrzach sklepu, tak by naśladować typowo domowe sytuacje.

"Pokochaj" to odpowiednik zorganizowanej wcześniej w Singapurze akcji "Home for Hope", o której możecie przeczytać tutaj >>

 

 

żródło: fpiec.pl, ikea.com

2014-08-20 13:11:53

Poluj na QR kody i CzytajKRK!

O QR kodach, które pozwalają na ściągnięcie książki na telefon czy tablet już było . Projekty tego typu pojawiają się w różnych miastach. Pisaliśmy już m. in o Krakowie i Będzinie. Czytaj KRK! jest rozwinięciem wspomnianego już projektu realizowanego w 2013 r. pod nazwą Wirtualna Biblioteka Krakowa.

Na stronie projektu www. qr.miastoliteratury.pl znajdziecie listę miejsc, w których znajdują się QR kody, listę dostępnych książek oraz linki do specjalnej aplikacji, którą można pobrać zarówno z Google Play jak i App Store.

2014-08-11 15:21:07

FlexKom - system rabatowy korzystający z QR kodów

FlexKom, nowoczesny program lojalnośiowy, dostępny już w wielu krajach, zawitał właśnie do Polski. Program umożliwia zakupy we wszystkich punktach akceptujących FlexKom na całym świecie jak i zbieranie FlexMoney czyli "pieniędzy", które można wykorzystać na kolejne zakupy.

FlexKom sprzężony jest z aplikacją FlexApp, która zdecydowanie ułatwia korzystanie z programu m. in. umożliwia wyszukiwanie punktów akceptujących  FlexKom i nawigację do tych punktów. Do udzielenia rabatu wykorzystywany jest indywidualny kod QR lub karta magnetyczna.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej, odwiedźcie stronę FlexKom lub oglądnijcie poniższy filmik:

 

źródło: flexkom.com/pl

2014-08-06 09:22:27

QR kody jak karta ratownicza

Mercedes-Benz zapewni dostęp do karty ratowniczej pojazdu za pomocą kodów QR. W razie wypadku służby ratownicze mogą błyskawicznie dotrzeć do istotnych informacji nt. pojazdu takich jak dane o lokalizacji poduszek powietrznych, akumulatora czy zbiornika paliwa co pozwoli szybciej i sprawniej przeprowadzić akcję ratowniczą.

Kody QR są standardowo umieszczane we wszystkich nowych modelach Mercedes-Benz od końca 2013 r., a od stycznia br. - również w smartach. Od ręki mogą być także przyklejone we wszystkich używanych modelach Mercedes-Benz i smart wyprodukowanych od roku 1990. Usługa musi zostać wykonana w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz lub smart. Mercedes-Benz zrzekł się praw do uzyskania patentu, aby inni producenci również mogli skorzystać z nowej technologii.

źródło: motoryzacja.wnp.pl