2014-02-14 14:18:19

QR kody i Walentynki

QR kody to fajny i oryginalny  sposób, żeby przesłać komuś wiadomość na Walentynki

źródło: blendcreations.com

2014-02-10 12:30:59

QR kody na przystankach w Będzinie.

Na ośmiu przystankach autobusowych w Będzinie pojawiły się plakaty z kodami QR. Posiadacze telefonów komórkowych i tabletów mogą je zeskanować i pobrać interesujące tytuły książkowe.

Plakaty zawierają 12 kodów. Można pobrać m.in. "Calineczkę", "Dziadka do Orzechów", "Królową Śniegu" czy "Małą Księżniczkę". W ofercie są nie tylko bajki. Dla starszych czytelników przygotowano "Diaboliadę" Michaiła Bułhakowa, "Lorda Jima" Josepha Conrada czy "W stronę Swanna" Marcela Prousta. Ich pobranie jest bezpłatne. Plakaty, a co za tym idzie - propozycje książkowe, będą się zmieniać co trzy miesiące - zapowiada Adamczyk.

      

Więcej na: katowice.gazeta.pl

 

2014-01-31 13:20:40

Gra

"QR Invaders" to gra na Blackberry, która opiera się na popularanej grze Space Invaders oraz wykorzystaniu QR kodów. W grze należy zbierać QR kody, aby tworzyć nowe poziomy i elementy gry. Może być całkiem ciekawe :).

Grę można zainstalować tutaj: appworld.blackberry.com >>

Natomisat pod tym linkiem możecie przeczytać co na temat gry ma do powiedzenia jej autor (link) >>

2014-01-24 13:47:20

"Zgarnij świadomość" - QR kody na wędlinach i mięsie

QR kody posłużyły w "wegańskiej akcji" przeprowadzonej w jednym ze śląskich supermarketów Tesco.  Na produktach mięsnych i nabiałowych przyklejono nalepki z kodami QR i napisem "Zgarniaj świadomość".  Kody odsyłały do filmu "Farm to Fridge", który zawiera drastyczne sceny traktowania zwierząt hodowlanych. 

Jeśli ktoś chce obejrzec film, to znajdzieci go tutaj >>

źródło: natemat.pl