2013-10-02 10:01:40

Szalik z QR kodem

Szalik Space Invaders z QR kodem. Po zeskanowaniu kodu pokazuje się napis: Game over!

www.pinterest.com

2013-09-30 11:36:21

QR kody w projekcie Google „The Open Project”

Pracownia Google Research cały czas jest aktywna. Wciąż prowadzą badania i prace nad nowymi rozwiązaniami, mogącymi poszerzyć ich portfolio. Ostatnio dominującym segmentem jest dział mobile, co wcale nie dziwi. Rynek ten wciąż rośnie i rozwija się bardzo szybko. Najnowszym projektem giganta z Mountain View jest „The Open Project”, czyli możliwości zdalnego transferowania materiałów ze smartfonów z Androidem na większy ekran i kontrola poprzez aparat fotograficzny telefonu. Interakcja polega na wykorzystaniu kodów QR do rozpoznawania urządzenia i zaznaczonych materiałów.

Taka metoda ma pozwolić na wyświetlanie natywnej aplikacji na połączonym zdalnym ekranie przy pomocy śledzenia i sterowania kamerką smartfona. Cała koncepcja umożliwia interakcje między ekranami do sterowania i nawigowania materiałami w łatwy, wygodny i prosty sposób. Google przygotowuje rozwiązanie dla monitorów PC lub tych z laptopa, ale także i domowego Internet TV, czy publicznych ścian z wielkimi wyświetlaczami. Taki projekt ma ułatwić dzielenie się materiałami, projekcję zawartości mobilnego urządzenia na większe ekrany. Znając Google, koncepcja w niedalekiej przyszłości się urzeczywistni i będziemy mogli raczej bezpłatnie bawić się takimi webowym frameworkami w realu.

Więcej informacji w filmie:

źródło: tabliczni.pl

2013-09-24 13:08:26

QR kody w grze Mario Tennis Open

W grze Nintendo Mario Tennis Open w ciekway sposób zastosowano QR kody. Kody odblokowują dodatkowe postaci i stroje. Fani gry na pewno docenią takie dodatki.

źródło: gamerfront.net

2013-09-20 13:47:16

Interaktywny szkielet

Ciekawe wykorzystanie QR kodów w nauczaniu. QR kody przyklejone zostały do poszczególnych kości. Uczniowie mogą, więc sprawdzać swoje odpowiedzi skanując kody.

źródło: www.thephysicaleducator.com